Apie festivalį Festivalio archyvas Fotogalerija You Tube Kontaktai
 
 
 Abi dienas Pėsčiųjų bulvare šurmuliuos tautodailininkų, amatininkų, namudininkų ir prekybininkų mugė, galima bus paragauti "Volf Engelman" alaus ir "Smetoniškos giros", paskanauti  įvairiausių skanumynų, vaikams bus skirta speciali žaidimų aikštelė

Tautodailininkai festivalyje "Ant rubežiaus"

       Pynėjai festivalyje "Ant rubežiaus"  Pėsčiųjų bulvaras pilnas prekybininkų  Puodžių dirbiniai festivalyje "Ant rubežiaus"

Klubo “Juonė pastuogė” mažajame vasaros kiemelyje veiks  liaudies muzikanto Antano Kirvelevičiaus iš Jonavos muzikos instrumentų kolekcijos paroda ir fotoparoda “Susitinkam ANT RUBEŽIAUS!”. Festivalio gaspadinė  Magdelė ir gaspadorius Untaniokas iš Aukštaitijos visiems žada puikią nuotaiką ir daug prizų linksmiausiems žiūrovams.

FESTIVALYJE DALYVAUJA

Vedantieji

Magdelė                      Untanioks 

                           Magdelė iš Žemaitijos (V.Našlėnienė)       Untaniokas iš Aukštaitijos (A.Laurinkevičius)                            

Pavieniai muzikantai

A.Kirvelevičius   A.DilinskasS.JočienėA.Riapšas

Antanas Kirvelevičius                Algirdas Dilinskas (Šiauliai)                Stefanija Jočienė (Šiauliai)                 Antanas Riapšas (Telšiai)
         (Jonava)
 
Kalinų šeimyna  J.Kasparas  G.Gvazdauskas ir A.Leščinskas
   Kalinų šeimyna (Šiaulių raj.)                              Justinas Kasparas (Kelmė)                 G.Gvazdauskas ir A.Leščinskas (Pakruojis)
          
A.Batavičius  Stasys Junda  Ant rubežiaus festivalio nominacijos
Albinas Batavičius (Vilnius)                           Stasys Junda (Varėna)              Nominacijas muzikantams išdrožė liaudies meistras
                                                                                                                          Zenonas Lažinskas iš Šiaulių
 
Pavieniai muzikantai dar registruojami...
 
             
Sadūnai
 

SADŪNŲ kapelija (Zarasų raj.)

1997-ais metais dar nesant naujiems kultūros namams susikūrė kaimo kapela.Tada ji dar neturėjo pavadinimo,buvo įvairių pasiūlymų tokių kaip-„Dobilėlis penkialapis,“Sadūna ir ttt.Bet taip jau išėjo kad vyrams pralaužus ledus toliau nuo rajono ribų žmonės visiškai nejučiom ir prisegė pavadinimą tokį koks yra dabar.Kapelos pavadinimas ir gimė nuo to paties Sadūnų kaimo pavadinimo ir vyrai tuo džiaugiasi.Kolektyve muzikuoja penkivyrai.Per dešimt muzikavimo metų keitėsi keleta muzikantų. Jųrepertuare atliekami aukštaičių krašto senujų muzikantų, autoriniai , kitų tautų bei kitų regionų kūriniai. Sadūnai daug groja savame krašte,bei koncertuoja po visą Lietuvą .Dalyvauta tokiuose festivaliuose kaip “Griežynė” , “Unt rubežiaus” “Baltijos pynė” ir be abejo “SĖLOS MUZIKANTAI “. Išleisti trys albumai- „GRIEŽ ARMONIKA VAKARĄ TYLŲ” , „UPS DRALALA“, ,, DUODAM TRUNKSMĄ “Lietuvos televizijos laidoje ,,DUOKIM GARO“ tapo nugalėtojais, dalyvauja įvairiuose kitų žanrų projektuose. Yra groję Lenkijoje, Vengrijoje, Italijoje, Baltarusijoje,Latvijoje,Vokietijoje,Belgijoje.

Ramūnas Lisinskas - kapelos vadovas, armonika,vokalas;
Gintaras Andrijauskas - mandolina,gitara,lūpinė armonikėlė,vokalas;
Petras Leleika - citra,lumzdelis.vokalas;
Giedrius Leleika - būgnas,vokalas;
Vytautas Sabakonis - Kontrabosas,bosinė gitara;
 
 
Mingė  

Kapelija MINGĖ (Klaipėda)

Kolektyvas gyvuoja nuo 2000 m. Dalyvavome įvairiuose festivaliuose Lietuvoje, Latvijoje, Danijoje, Anglijoje, Ispanijoje, Belgijoje, Vokietijoje. Grojame liaudišką ir savos kūrybos muzikikę. Prijaučiam jūrai, 50% kolektyvo jūrininkai.

 

 

 
       
Šeduvos bernai  

Kapelija ŠEDUVOS BERNAI (Radviliškio raj.)

Kolektyvas susikūrė prieš penkerius metus. Jame grojantys muzikantai nėra profesionalai. Groja tik savo malonumui. Atliekami kūriniai daugiausia yra autentiški, Šeduvos krašto. Kapelija jau spėjo pelnyti „Duokim garo“ 2002-2003 metų laureato vardą. Festivalyje ANT RUBEŽIAUS „Šeduvos bernai“ dalyvaus antrą kartą.

 

 
 
 
 
 
Saulė
 

Šiaulių universiteto liaudiškos muzikos ansamblis SAULĖ (Šiauliai)

Kolektyvas gyvuoja nuo 1972 metų. Iš pradžių tai buvo mažytė liaudiškos muzikos kapela (pirmasis vadovas A. Stulgys). Šiuo metu  ansamblyje groja , dainuoja ir šoka per 40 Šiaulių miesto studentų, dėstytojų, mokytojų ir kitų profesijų atstovų.“Saulės” repertuare - tradicinis lietuvių liaudies  folkloras ir originalūs kūriniai.Kolektyvas dalyvauja įvairiuose šalies ir užsienio folkloro ir liaudies muzikos  festivaliuose, konkursuose, kur ne kartą pelnyti laureatų ir diplomantų vardai. 1999 metai ansambliui buvo ypač sėkmingi - vasarą kolektyvas tarptautiniame konkurse Anglijoje laimėjo net 4 pirmąsias vietas, išleido trečiąjį savo garso albumą (“Šviesi naktis”), o rudenį su didžiuliu pasisekimu koncertavo JAV. Už kūrybinę ir  koncertinę veiklą praėjusį  2000 metais“Saulei” buvo paskirta Geriausios liaudiškos kapelos nominacija ir įteikta “Aukso paukštė”.
 
       
Rataa  

Žemaičių folkloro kapela RATAA (vadovai Rima ir Jurgis Bomblauskai)

Žemaičių folkloro kapela ''Rataa'' – tai savarankiškas telšiškių kolektyvas, propaguojantis žemaitišką ir lietuvišką tautinę muzikinę kultūrą. Kolektyvo gimtadienis - 1995 m..  Iki tol - grota ir dainuota įvairiuose kolektyvuose  apie dešimt metų. Kapelos narių tarpe  -  įvairaus amžiaus savamoksliai mėgėjai ir profesionalūs muzikantai.

Kolektyvo biografijoje daugybė koncertų, festivalių ne tik Lietuvoje bet ir užsienyje. Koncertuota Lenkijoje, keletą kartų Vokietijoje, Austrijoje, Prancūzijoje, eilę metų dalyvauta LTV laidose “Duokim garo” ir “Gero ūpo”, ne kartą grota ne tik Telšių mieste ir rajone organizuojamų įvairiausių renginių, kalendorinių švenčių ir festivalių metu.

Grojimas  visiems kolektyvo nariams – mėgiama laisvalaikio forma.

 
       
Vija
 
Kelmės meno mokyklos kapelija VIJA (vadovas Gerimantas Rukas)
 
Kelmės meno mokyklos kapelija „Vija“ susikūrė XX ir XXI amžių sandūroje (apie 1999 m.).
Jos pagrindą sudaro mokyklos moksleiviai. Grojam įvairių kompozitorių sukurtus kūrinius kaimo kapeloms, kadangi tenka Dainų šventėse (2003, 2007 m., 2009m.), Kelmės raj. moksleivių dainų ir šokių šventėse (2002, 2004, 2006, 2008 m., 2010m.). Šių metų festivaliui „Ant rubežiaus‘ paruošėm savo sukurtų kūrinių programą.
Kapelija nuolat dalyvauja įvairiuose festivaliuose, renginiuose: Kelmės raj. kaimo kapelų šventė „Graži mūsų šeimynėlė“, kaimo kapelų šventė „Stasinės“ ir „Dainuok pavasarį“, tradicinės Kelmės raj. liaudies meno šventės.
Ne kartą esam akompanavę Kelmės meno mokyklos choreografijos skyriaus šokėjų kolektyvams įvairiuose festivaliuose ir konkursuose. Ypatingą džiaugsmą patiriam galėdami dalyvauti Lietuvos kapelijų ir liaudies muzikantų festivalyje „Ant rubežiaus“.
 
 
 
 
 
Pivašiūnai
 
Liaudiškos muzikos kapela PIVAŠIŪNAI (Alytaus raj.). Vadovas Algirdas Glovickis
 
Kapelija groja nuo 1983 m. Tuo metu vadinosi ,,Neišsipildžiusių svajonių“ kapela. Dabar kapelija ,,PIVAŠIŪNAI“ groja visoje Lietuvoje: Tarptautinio festivalio ,,Dzūkų godos“ dalyvė, pietų Lietuvos kaimo kapelų varžytuvių ,,Duokim garo“ nugalėtoja (2002 m.), ,,Grok, Jurgeli – 33“ dalyvė, ,,Trakų vasara – 2005“, Trakų Joninės – 2005“dalyvė, 2006 ,,Gero ūpo“ dalyvė ir ,,Grok Jurgeli – 2006“ pietų Lietuvos nugalėtoja. Kapelijoje groja mokytojai, darbuotojai ir buvę mokiniai.

 

 
       
Ratasai  
Panevėžio rajono Miežiškių seniūnijos kultūros centro
Liaudiškos muzikos kapela RATASAI   (vadovas Raimondas Grikšelis)
 
Kolektyvas gyvuoja nuo 1997 metų. Liaudiškos muzikos kapela „Ratasai“ ir vadovas apdovanoti Lietuvos liaudies kultūros centro ir Pasaulio lietuvių dainų švenčių fondo įsteigta „Aukso paukštė“ nominacijoje „Geriausia 2006 metų liaudiškos muzikos kapela ir vadovas“ Kolektyvas per tuos metus yra pabuvojęs įvairiuose festivaliuose ir šventėse užsienyje: Vokietijoje, Halės miesto dainų šventėje, šokių festivalyje Salo mieste Suomijoje, Olandijoje Odoorn mieste, Danijoje, Leuven mieste Belgijoje, Prancūzijoje Roujan mieste, Vengrijoje, koncertinis turne Het-Bildt savivaldybėje Olandijoje, Ainaži miesto šventėse Latvijoje, Rakvere mieste Estijoje ir t.t.
Kapela yra  nuolatinė Dainų švenčių, LTV laidų „Duokim garo“ ir „Gero ūpo“   dalyvė, viena iš geriausių Panevėžio rajono kapelų. Kapelos vadovo Raimondo credo „Ką dirbi – dirbk gerai!“
 
 
 
 
 
Daumantų muzikantai
 

DAUMANTŲ MUZIKANTAI iš Kėdainių (Vadovas Kęstutis Švilpauskas)

Linksmų penkių vyrukų kompanija, kuri moka linksminti ir linksmintis. Visi muzikantai yra profesionalai ir jau 5 metus jie kartu koncertuoja ir linksmina Lietuvos  žmones. Kolektyvas dalyvauja įvairiuose festivaliuose, šventėse, išleidę muzikinį albumą „Tenai, kur žali medžiai“ .  Kolektyvo repertuare linksmos liaudiškos ir autorinės dainos, už širdies griebiančios melodijos ir visos jos apie meilę tėviškei, žmogui, dainai.... Savo repertuare kolektyvas turi nemažai ir humoristinių dainų.

 
 
       
Lipk ant sienų  

Kapela LIPK ANT SIENŲ (Kaunas)

Kapela „Lipk ant sienų“ iš Kauno susikūrusi 2004 metais. Pradžioje grojome tik vakaruškose ir „Bernelių užeigoje“. Po truputį pradėjome lįsti į dienos šviesą, dalyvaujame įvairiuose festivaliuose Lietuvoje ir ne Lietuvoje („Atataria lamzdžiai“ Kaune, „Sėlos muzikantai“ Zarasuose, „Ant rubežiaus“ Šiauliuose, „Mikolaiki folkowe“ Liubline, „Hanza dienos“ Lipshtadte, „Skamba kankliai“, gatvės muzikantų festivalis Leipcige ir taip toliau... aišku, Kauno gatvėje ;). Rengiame tradicines vakarones jaunimui visoje Lietuvoje. Esame labai linksmi ir pašėlę (dažnai mus vadina scenos „chuliganais“). Mūsų iniciatyva 2005 metų fetivalyje „Atataria lamzdžiai“ surengtas „oželio“ maratonas, kur šokėjai nesustodami šoko, o mes nesustodami grojom 1val. 18min. Paulius groja armonika, koncertina ir klarnetu. Domas brūžyja basedlę. Artūras groja smuiku, mandolina, dūdmaišiu, lumzdeliu. Dobilas muša būgną ir nemuša mandoliną. Justė (pavogta iš Zarasų) groja smuiku.

 
 
 
 
 
Velnio tuzinas
 
Tauragės rajono bandonininkų ansamblis VELNIO TUZINAS.
(Vadovas Romualdas Jurkšaitis)
 
 
1998-aisiais metais Tauragės rajono muzikantų šventėje debiutavo naujas kolektyvas-bandonininkų annsamblis ,,Velnio tuzinas'' Jame grojo trylika bandonininkų iš Tauragės,Skaudvilės,Gaurės,Lomių,Taurų,Žygaičių ir Sartininkų.Kolektyvo tikslas-pabandyti atgaivinti ir išsaugoti populiarią mūsų krašte grojimo bandonijomis tradiciją Idėja suburti ansamblį kilo Kultūros centro vyr. metodininkei Mamertinai Balserytei,o vadovauti buvo pakviestas Skaudvilės kultūros namų direktorius Romualdas Jurkšaitis. Ansamblis greitai buvo pastebėtas ir įvertintas specialistų.Pirmas rimtas išbandymas-kapelijų šventė,,Grok,Jurgeli 1998''.Vertinimo komisijos pirmininkas A.Lapinskas rašė:,,Šių metų atradimas-Tauragės rajono bandonininkų-net trylikos,ansamblis.Stebuklingas vaizdas,kad nedideliame miestelyje susibūrė toks pajėgus,kultūringas kolektyvas''(,,Ūkininko patarėjas'',1998-11-12,Nr.135)Ansamblis reprezentavo Tauragės rajoną regioninėse ir respublikinėse šventėse,,Grok,Jurgeli'', ,,Pupų dėdės subatvakaris''Kaune, ,,Ant rubežiaus'' Šiauliuose, ,,Stasinės Kelmėje, ,,Pamituvio armonika''Jurbarke, ,,Skamba,skamba kankliai''Vilniuje, ,,Linksmoji armonika''Utenoje,dalyvavo LTV laidoje,,Duokim garo'', 2003m. pasaulio lietuvių dainų šventėje MES,koncertavo Vilniaus kongresų rūmuose,Mokslų akademijoje,Kauno filharmonijoje,Lenkijos Belchatovo miesto renginiuose. Neišvengta didelės muzikantų kaitos Nuo pat įsikūrimo pradžios groja Ona Jakienė, Aleksas Jokubauskas, Artūras Maurius, Valerijonas Verpečinskis, Zenonas Bambalas.Vėliau į kolektyvą įsiliejo nauji muzikantai:Ramutė Šikšnienė, Pranciškus Gudauskas, Giedrius Jagminas, Petras Geštautas, Antanas Burba,Vida Liekytė, Algis Ramanauskas, Raimondas Ramanauskas, Vytautas Krencius, Adolfas Janaitis. Mums bandonija-didžiausias lobis-ir gyvenimo prasmė, ir hobis...
 
 
 
 
 
Taduja
 

Kelmės kultūros centro Jaunimo folkloro skyriaus ansamblio  TADUJA  (instrumentinė grupė). Vadovas Osvaldas Gerbenis

Folkloro ansamblis Taduja susikūrė 1991 m. Ansamblio dalyviai – rajono pedagogai, kultūros darbuotojai ir kitų profesijų specialistai.Ansamblis koncertavo Kelmės krašte, Lietuvoje ir užsienio šalyse Švedijoje,Vokietijoje,Suomijoje, Italijoje, Vengrijoje, Lenkijoje, Latvijoje. Folkloro ansamblis nuo 1994m. dalyvavo visuose Pasaulio lietuvių Dainų šventėse Vilniuje, tarptautiniame folkloro festivalyje Baltica.
Tadujos ansamblis populiarina ir perduoda etninę kultūrą dainuodamas Kelmės krašto ir žemaitijos regiono dainas,šokdamas šokius, muzikuodamas, rengdamas rajone etnokultūrą populiarinančius renginius,seminarus.
 
 
 
 
 
 
Populiariosios liaudies muzikos grupė TELŠIŲ SMAGRATIS (Telšiai).
Vadovai Linas ir Laima Ulkštinai
 
Susibūrė  2004 metų rugsėjo 11 dieną. Šešeri kolektyvo gyvavimo metai mums dovanojo didžiulį būrį gerų pažįstamų, ištikimų gerbėjų, puikių koncertinių akimirkų. Nuo pirmos įsikūrimo dienos kolektyvui vadovauja Linas Ulkštinas. Jo kūrybinių idėjų dėka augome, keitėmės, džiaugėmės dėl reikšmingų pasiekimų. Šešerius metus su neblėstančia energija puoselėjome mūsų tėvų ir senelių iš lūpų į lūpas perduodamą muzikinį folklorą. Per šešerius veiklos metus tapome mėgstami, reikšmingi, žinomi ir reikalingi ne tik savo krašto, bet ir užsienio šalių publikai.
          „Telšių SMAGRATIS“ savo muzikavimą dovanoja festivaliuose, šventėse, ne kartą yra koncertavęs televizijos laidose. Žemaičių kolektyvas net tris metus dalyvavo Dobre Miasto (Lenkija) vykstančiame tarptautiniame muzikos kolektyvų festivalyje, kur buvo pripažinti geriausiai muzikuojančiu kolektyvu. Teko Lietuvai atstovauti ir kituose Lenkijos miestuose rengiamuose muzikos festivaliuose.
          Kolektyvo repertuare – pamėgtos liaudies dainos, širdį virkdantys romansai, trankios polkos, svajingi valsai... Mielai kolektyvas atlieka ir tradicinį  folklorą. Kolektyvas yra parengęs ir tradicinio folkloro programą. Gimtąjį – Žemaitijos regioną – reprezentuojanti programa sužavėjo Lenkijoje vykusio festivalio svečius iš Vokietijos, Rusijos, Baltarusijos, Latvijos bei Ukrainos. Žiūrovų simpatijų patvirtinimas – publikos nominacijos suteikimas. Kolektyvas turi parengęs keletą koncertinių programų, su kuriomis mielai atvyks koncertuoti į Jūsų šventes.
           Kelias yra tol, kol yra juo einančių. Kai niekas nebeina, kelias išnyksta. „Telšių SMAGRATIS“  su didžiuliu užsidegimu tiesia kelią į muziką mylinčių  žmonių širdis.
 
         Linas Ulkštinas – bosas, gitara, kazu, vokalas.
          Laima Ulkštinienė – lumzdelis, vokalas.
          Margarita Bidvaitė-Dargužienė – būgnas, barškutis, vokalas.
          Milda Ulkštinaitė – akordeonas.
          Martynas Miliauskas – armonika. 
 
 
 
 
 
Duja
 
Folkloro ansamblis DUJA iš Vilniaus. (Vadovas Arūnas Lunys)
 
Ansamblis įkurtas 1991 metais. Iki tol visi 4 grupės nariai dainavimo ir grojimo patirties sėmėsi kituose folkloro ansambliuose.
 
DUJA koncertuose stengiasi atkurti senąją lietuvių grojimo ir dainavimo manierą. Taigi muzikantai groja originaliais lietuviškais instrumentais (skudučiais, lamzdeliais, dūdmaišiu, kanklėmis, birbyne) bei „skolintaisiais“ (smuiku, bandonija, basedle).
 
DUJA koncertavo Vokietijoje, Belgijoje, Danijoje, Turkijoje, Prancūzijoje, Norvegijoje, Estijoje, Latvijoje, Lenkijoje, Suomijoje, Graikijoje.
 
 
 
 
 
Salduvė
 
Šiaulių miesto  kultūros centro "Laiptų galerija" folkloro ansamblis
SALDUVĖ.  (Vad. Violeta ir Darius Dakniai)
 
Šiaulių kultūros centro „Laiptų galerija“  folkloro ansamblis „Salduvė”  gyvuoja nuo 1986 metų.
„Salduvės“ instrumentinės  grupės nariai  muzikuoja  įvairiais lietuvių liaudies instrumentais: smuikais, bandonija, basedla, armonika, dūdmaišiu,  ožragiu, lamzdeliais, birbynėmis,  būgnu ir kt.
„Salduvės” repertuare  tradicinės aukštaičių ir žemaičių dainos, šokiai, muzika ir romansai.
”Salduvė” nuolat  koncertuoja, organizuoja  vakarones ir šventes, dalyvauja įvairiuose šalies ir užsienio  folkloro  festivaliuose. Sėkmingai koncertavo   Latvijoje, Čekijoje, Vengrijoje, Didžiojoje Britanijoje, Estijoje, Danijoje, Portugalijoje, Ispanijoje, Slovakijoje, Graikijoje, Turkijoje,  Vokietijoje.
„Salduvė“ ne kartą dalyvavo Lietuvos radijo ir televizijos laidose,  yra išleidusi 4  muzikinius albumus: „Salduvė”(1996m.), „Patrepsėkim”(2000m.), „Tarp aukštaičių ir žemaičių“(2005 m.), „Išlieti meilę lyg šaltinį“ (2007 m.).
Už puikius kūrybinius pasiekimus "Salduvės " ansambliui buvo paskirta geriausio 2008 m. Lietuvos miesto  folkloro ansamblio nominacija ir įteikta "Aukso paukštė".
 
       

Radvija

 
Liaudiškos muzikos kapela RADVIJA iš Radviliškio (Vadovė Jūratė Stakvilevičienė)
 
Kapela susibūrė 2008 m. Kolektyvas puoselėja ir populiarina  lietuvių liaudies dainas ir melodijas, tradicinį liaudies muzikavimą.Didžiają repertuaro dalį sudaro kolektyvo narių   aranžuotos lietuvių liaudies melodijos. Kolektyvo devizas -,,originalu viskas, kas paprasta‘‘.
         „Radvija" koncertuoja savo rajono bendruomenėms, miesto bei rajono šventėse,  proginiuose renginiuose. Su koncertinėmis programomis pasirodyta Biržuose, Širvintose,Ceikiniuose (Ignalinos raj.), Miroslave (Alytaus raj.) ,Šiaulių apskrities mėgėjų meno festivalyje „Rudens mozaika". Nuo 2009m.kapela talkina vaikų ir jaunimo folklorinių šokių konkurso ,,Patrepsynė‘‘ dalyviams, rengia temines folklorinių šokių vakarones jaunimui.Taip pat kapela rengia bendrus projektus su tautinių šokių kolektyvu ,,Šelmiai‘‘, pagyvenusių žmonių šokių kolektyvu ,,Patrepsėlis‘‘. Dalyvauta koncertinėse išvykose Latvijoje, Vengrijoje, Lenkijoje. Jau trečius metus kolektyvo iniciatyva rengiamas regioninis kapelų festivalis ,,Žemėj Lietuvos‘‘. Per metus surengiama apie 20 koncertų.
 
 
 
 
 
Auda
 
Žemaičių folkloro ansamblis AUDA (Šiauliai). Vadovas Mykolas Žalneravičius

Kapelija susikūrė 1986 metais.Šiuo metu kolektyve dalyvauja  - 7 dalyviai. Kolektyvas per savo veiklos  laikotarpį dalyvavo įvairiuose
 respublikos renginiuose, festivaliuose, respublikinėse  Dainų šventėse. Taip pat užsienyje vykstančiuose folkloro festivaliuose – Ukrainoje,Suomijoje, Švedijoje, Rusijoje, Estijoje, Latvijoje, Prancūzijoje,Italijoje. Laimėta įvairių prizų, apdovanojimų,2002 m. Italijoje festivalyje  - Pasaulio muzika - laimėta  - Grand Prix.
Žemaičių folkloro ansamblio Auda  kapelija propaguoja žemaičių krašto dainas, muziką, šokius.Esame vieni iš vedančiųjų Šiaulių mieste švenčiant kalendorines šventes, ypač Užgavėnių šventę.
 
 
 
 
 
Diedokai
 
Panevėžio rajono Smiltynės kaimo kapela DIEDOKAI
(Vadovas Vytautas Gutauskas)
 
Susiburė prieš penkis metus.Tai nebuvo komercinis projektas.Paprasčiausiai susirinko žmonės, kurie mokėjo ir norėjo muzikuoti. Metai ėjo, žmonės irgi keitėsi, bet kapela išliko. Stengiamės groti nestandartiškai, kuriame savo dainas, nenukrypdami nuo liaudies muzikos stiliaus. Penkerius metus dalyvaujame Sėlos muzikantu festivalyje, kartą grojome "Gero ūpo" laidoje, du metus vėžių valgymo čempionate Dusetose pas Čižą, pernai liaudies muzikos šventėje Latvijoje ir šiaip įvairiuose kaimo bendruomenių ir miesto šventėse. Antrus metus per gatvės muzikantų dieną organizuojame Smiltynės kaimo muzikantų šventę sau, draugams ir kaimo žmonėms.
 
 
 
 
 
Turava
 
TURAVA (Šiauliai). Vadovas Mykolas Žalneravičius
 
Ansamblis '' Turava" susikūrė 2001 metais prie miesto Kultūros centro.Ansamblis atlieka tiek autentišką, tiek liaudies aranžuotas dainas bei kolektyvo vadovo Mykolo Žalneravičiaus kūrybos dainas.Dalyvauja įvairiuose renginiuose, koncertuose, taip pat pastovus dalyvis festivaliuose " Ant rubežiaus". Ansamblį sudaro smuikas, akordeonas, kontrabosas, akustinė gitara bei dainininkai. Viso dalyvių esame septyni.
 
 
 
 
 
 
Selmiai
 

Liaudiškos muzikos kapela ŠELMIAI (Šiauliai). Vadovas Arūnas Šliauteris

Gyvuoja jau nuo 1961, o nuo 2004 jai vadovauja Arūnas Šliauteris. Kapela aktyviai dalyvauja įvairiose regioninėse šventėse bei festivaliuose, ji nuolatine pasaulio lietuvių ir respublikinių dainų švenčių dalyvė. Kartu su šokių kolektyvu "Vajaunas" yra paruošę koncertinę programą ir aktyviai dalyvauja įvairiuose tarptautiniuose festivaliuose. Su šia programa kolektyvas yra aplankęs Olandiją, Portugaliją, Sardiniją, Tailandą ir kitas.
2007 kolektyvas išleido kompaktinę plokštelę "Trenk, polkutę".
 
 
 
 
 
Kaimo muzikantai
 

Kapelija KAIMO MUZIKANTAI (Šiauliai). Vadovas Algirdas Dilinskis

Kapelikė susikūrė 2010 metais, grojame įvairiais instrumentais.
Armonika groja Algirdas, bandonija - Henrikas, cimbolai - Antanas, gitara - Romas

 
 
       
Rudenėlis  
Panevėžio rajono Miežiškių seniūnijos kultūros centro
Liaudiškos muzikos kapela RUDENĖLIS (Vadovė Gražina Krikščiūnienė)
 
2011 metais kolektyvas švęs savo kūrybinės veiklos 25 – metį. Per šį laikotarpį kapela su savo koncertinėmis programomis aplankė ne tik daugelį Lietuvos miestų ir kaimelių, tapo įvairių konkursų nugalėtojai, bet ir koncertavo Olandijoje, Vokietijoje, Latvijoje.
Tikslai -  įsiklausyti į kiekvieno dalyvio nuomonę, sukurti kolektyve gerą nuotaiką, rinkti  savo krašto liaudies kūrybą, populiarinti ją koncertų ir tradicinių švenčių metu.  Siekti, kad mūsų tautos lobiai sudomintų ir pritrauktų jaunimą.
 
 
 
 
 
Šedbarų kapela
 
ŠEDBARŲ kaimo kapela (Kelmės raj.)
 
susikūrė 1959m. ir gyvuoja jau penkiasdešimt antrus metus. Metų eigoje keitėsi kolektyvo sudėtis, bet kapela išliko jauna ir energinga lyg šiol. Dalyvavo televizijos laidoje „Gero ūpo“, Respublikinėje dainų šventėje, Lietuvos kaimo kapelų šventėje „Griežk smuikeli 2011“
Kuršėnuose, Žemaitijos kaimo kapelų varžytuvėse „Grok, Jurgeli“ 2008, 2010, 2011metais, respublikinėje lino šventėje Budraičiuose 2010m. Koncertuoja ne tik savo rajone ir respublikoje, bet buvo pakviesti dalyvauti ir Lenkijoje, Latvijoje. Kolektyvas groja nuotaikingą, liaudišką muziką.
 
 
 
 
 
 
Lankesa  

Jonavos suaugusiųjų švietimo centro kaimo kapela LANKESA

Kapela dar jauna, vadovaujama patyrusio muzikanto Antano Kirvelevičiaus. Jau spėjo sugroti bemaž 40 koncertų įvairiuose Lietuvos miestuose ir kaimuose, neseniai lankėsi Lenkijoje. Kapela aktyviai dalyvauja šventiniuose renginiuose. Antanas, dar vadinamas „žmogumi – orkestru“,  kartu su Vincu Biliūnu groja įvairiais instrumentais, o jiems pritaria žavios dainininkės. Kapela turi platų liaudiškos muzikos ir dainų repertuarą, yra pasirodžiusi ir laidoje „Duokim garo!“.  Antanas ne kartą yra surengęs savo sukauptų instrumentų parodą įvairiuose muziejuose, žada juos atsivešti ir į festivalį „Ant rubežiaus“.

 
 
       
Liuksas  
Liaudiškos muzikos kapela LIUKSAS iš Klaipėdos (vadovas Nerijus Jasinskas)
 
Kolektyvas susikūrė Klaipėdoje, 2007-ųjų spalio 6 dieną. Visos idėjos autorius - Nerijus Jasinskas – „Liukso“ klarnetistas.
Pasirodymus kolektyva rengia jau nuo pat susikūrimo pradžios, sulaukia palankaus įvertinimo visur, kur tik pasirodo, nes jų atliekama muzika yra žavi savo paprastumu, nuoširdumu, nepaprastu lengvumu ir tiesiog sprogstančia jaunatviška energija. Lietuviško tautinio kolorito skambesys su šiuolaikinių ritmų priemaišu užburia ir įtraukia ne tik vyresnio, bet ir jauno amžiaus klausytojus.
 
Nerijus Jasinskas (klarnetas),
Vytautas Kažukauskas (akordeonas),
Irmantas Aglinskas (tūba),
Gediminas Daukšas (trimitas),
Donatas Sinkevičius (mušamieji)
 
       
Laumena  

Kauno rajono Samylų kultūros centro liaudiška kapela LAUMENA (vadovas Vladas Daknys)

Kapelos branduolį sudaro 11 muzikantų – tai įvairių profesijų žmonės. Koncertuota Kauno mieste ir apskrityje. Dalyvauta 2010-2011 m. Lietuvos televizijos laidoje „Duokim garo!“.

 

 
       
Sūkurys   Kelmės miesto bendruomenės kaimo kapela SŪKURYS (vadovas Justinas Kasparas)